The Black Eyed Peas

18. srpna 2010 v 12:56 | jí'ta |  celebrity
Black eyed peas je nejpopulárnější hip hopová skupina součastnost. Má Čtyři členy- Fergie Will. I. AM, Toboo, Apl.de Ap. V minulosti měla ale jeno tři členy. Pak se k nim připojila Fergie a s ní vydali nové album Elephunk.
Počátky kapely sahají do roku 1992, když se na škole potkali William Adams a Allan Pineda Lindo a zjistili, že chtějí dělat podobnou muziku a to muziku ne zrovna nejznámější - měl to být rap mixovaný s jazzem a založili skupinu Tribaly nations. Nahráli dokonce i jedno CD, ale to nikdy nevyšlo. Poté do skupiny přibyl Eazy E. Následující léta kapela hrála po losangeleských klubech a získala základnu fanoušků. V roce 1995 však zemřel Eazy E. Až o tři roky později se skupina přejmenovala na dnešní Black Eyed Peas a zároveň vydala své první album s názvem Behind the Front.
Album mělo velký úspěcha to hlavně díky hitům "Fallin up" a "Karma". Poté následovalo vydání CD Bridging the gap které bylo více komerční a už takový úspěch nemělo - prodalo se asi jen 10 000 nosičů. Změna hudebního vyjádření skupiny vedla ke ztrátě losangeleského publika. V roce 2001 se přidala Fergie. Fergie napřed do skupiny nepatřila, ale díky jejich textařovi Georgovi Pajonovi s ní nazpívali písničku "Shut up", kterou připravovali na další album.
Fergie zatím se skupinou vystupovala na koncertech, ale spíš jak "křoví" - zpívala vokály a tancovala. V nakladatelství ale byli z písničky "Shut up" nadšení a tudíž se Fergie stala právoplatnou členkou kapely. Když v roce 2003 vyšlo CD ELEPHUNK, posluchači uslyšeli dost odlišný styl hudby než na který byli zvyklí, byl to hip hop mixovaný s funky.]Prodalo se asi 10 000 000 nosičů a The Black Eyed Peas byli navrženi na 4 ceny grammy, přičemž jednu se jim podařilo získat. Jako první se veřejnosti donesla písnička nazpívaná s Justinem Timberlakem "Where is the Love?". Po ní následovaly písničky jako "Shut up", "Hey mama", "Let get it startded"…a jejich další album Monkey Business.
Fergie

Will.i.am
alp.de.ap

Taboo 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 fotbalová holka fotbalová holka | Web | 19. srpna 2010 v 13:12 | Reagovat

dobrá skupina, hezky se poslouchaj :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama