Listopad 2012

Proč navštívit Londýn?

17. listopadu 2012 v 12:38 | Jitka |  jiné
Hlavní město Spojeného království Velké Británie a Severního Irska a jednu z nejdůležitějších metropolí světa naleznete na jihovýchodě Anglie, kousek od mořského pobřeží. Městem protéká řeka Temže a i s aglomerací dosahuje počet jeho obyvatel téměř deseti milionů. Toto místo se pyšní neuvěřitelnou historií, která sahá až do roku 43 n. l., kdy byla Římany založena osada Londinium, a také úžasnou atmosférou, která vás jistě vtáhne natolik, že Londýn nebudete chtít opustit.

Většina lidí, kteří toto město navštíví, zamíří zprvu k nejznámějším pamětihodnostem města. Začít můžete ve čtvrti West End na Picadilly Circus, dalo by se říct, že právě na toto místo míří všechny cesty v Londýně. Odtud to můžete vzít po Oxford Street, kde naleznete množství luxusních obchodů a prodejních center. Projděte se čínskou čtvrtí v Soho a rozhodně si udělejte odbočku do umělecké čtvrti Covent Garden, právě v ní objevíte neopakovatelné kouzlo Londýna. Jistě nevynecháte ani prohlídku Wetminsterského opatství, budovy parlamentu a hodinové věže Big Ben, která se nachází při pobřeží Temže. Na druhém konci řeky se můžete na Londýn podívat z monumentálního ruského kola.

Dalším úchvatným místem je Trafalgarské náměstí s šedesátimetrovým památníkem lorda Nelsona a národní galerií, v níž se nacházejí obrazy i takových mistrů jako Leonardo da Vinci. Pokud vás spíše než kultura a umění láká nakupování a odpočinek, můžete si zaskočit do zřejmě nejslavnějšího londýnského obchodního domu, Harod's, a odtud už to máte kousek do slavného Hyde parku.
Samozřejmostí při návštěvě Londýna je také Buckinghamský palác, hrad Tower s mostem Tower Bridge, katedrála svatého Pavla nebo také Britské muzeum, které obsahuje možná nejvýznamnější historickou sbírku na celém světě.